• 65 572 08 66
  • piwgostyn@wiw.poznan.pl
  • ul. Nad Kanią 136, 63-800 Gostyń

Uchylenie ROZPORZĄDZENIA WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z dnia 2 sierpnia 2021 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gostyniu informuje, że dnia 15 września 2021r. zostało uchylone ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z dnia 2 sierpnia 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu rawickiego, gostyńskiego i leszczyńskiego.

Oznacza to, że następujące miejscowości:

– gminy Poniec: Dzięczyna, Poniec, Sarbinowo, Szurkowo, Śmiłowo, Włostki i Wydawy oraz – gminy Krobia: Karzec, Przyborowo, Ziemlin

nie znajdują się już na obszarze zagrożonym wyznaczonym przez Wojewodę Wielkopolskiego w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń, ale znajdują się, podobnie jak cała gmina Poniec i Krobia, na obszarze objętym ograniczeniami III (kolor czerwony na mapie dostępnej na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii : https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/asf-w-polsce).

Trzy miejscowości gminy Poniec: Janiszewo, Waszkowo i Zawada w dalszym ciągu znajdują się)

Trzy miejscowości gminy Poniec: Janiszewo, Waszkowo i Zawada w dalszym ciągu znajdują się na obszarze zagrożonym, wyznaczonym przez Wojewodę Wielkopolskiego, w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń – ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO z dnia 13 sierpnia 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu rawickiego, gostyńskiego i leszczyńskiego – w związku ze stwierdzeniem ogniska afrykańskiego pomoru świń w miejscowości Trzebosz, gmina Bojanowo, powiat rawicki.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gostyniu
Skip to content