• 65 572 08 66
  • piwgostyn@wiw.poznan.pl
  • ul. Nad Kanią 136, 63-800 Gostyń

WYKŁAD PROF. DR HAB. ZYGMUNTA PEJSKA

  2018-05-28

Dnia 14 maja 2018 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyło się spotkanie, którego głównym prelegentem był prof. dr hab. Zygmunt Pejsak a organizatorami był Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gostyniu oraz Starostwo Powiatowe. Na miejsce licznie przybyli Powiatowi Lekarza Weterynarii z woj. wielkopolskiego wraz z pracownikami, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Poznaniu, rolnicy z powiatu gostyńskiego, lekarze weterynarii wolnej praktyki oraz władze i służby mundurowe z Gostynia.

Tematem spotkania była „Aktualna sytuacja epidemiologiczna w zakresie ASF w Polsce”. Profesor przypomniał zebranym czym jest wirus ASF, jakie są jego objawy, w jaki sposób się rozprzestrzenia i co najważniejsze jak się przed nim bronić czyli o prawidłowych zasadach bioasekuracji, która jest jedynym sposobem ochrony przed Afrykańskim Pomorem Swiń. Przedstawione zostały również statystki występowania wirusa ASF wśród świń oraz dzików w Polsce.

 

Po zakończeniu prezentacji prof. dr hab. Zygmunt Pejsak, udzielał odpowiedzi na pytania słuchaczy, dotyczące przede wszystkim ochrony gospodarstw przed wirusem a także nt. odstrzału dzików, budowy muru na granicy naszego kraju.

Zapraszamy do galerii ( zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Gostyniu)

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gostyniu
Skip to content